All a Europa League organisation theatre fixtures

The UEFA Europa League organisation theatre fixtures have been reliable following Friday’s pull in Monaco.

FULL FIXTURE LIST

Matchday one: Thursday 20 September

Early kick-offs (18:55CET)
Group G: Villarreal v Rangers, Rapid Wien v Spartak Moskva
Group H: Marseille v Eintracht Frankfurt, Lazio v Apollon
Group I: Beşiktaş v Sarpsborg, Genk v Malmö
Group J: Sevilla v Standard Liège, Akhisar v Krasnodar
Group K: Rennes v Jablonec, Dynamo Kyiv v Astana
Group L: PAOK v Chelsea, Vidi v BATE

Late kick-offs (21:00CET)
Group A: AEK Larnaca v Zürich, Ludogorets v Leverkusen
Group B: Leipzig v Salzburg, Celtic v Rosenborg
Group C: København v Zenit, Slavia Praha v Bordeaux
Group D: Spartak Trnava v Anderlecht, Dinamo Zagreb v Fenerbahçe
Group E: Sporting CP v QarabaÄŸ, Arsenal v Vorskla
Group F: Dudelange v Milan, Olympiacos v Real Betis

Matchday two: Thursday 4 October

Early kick-offs (18:55CET unless stated)
Group A: Leverkusen v AEK Larnaca, Zürich v Ludogorets
Group B: Rosenborg v Leipzig, Salzburg v Celtic
Group C: Bordeaux v København, Zenit v Slavia Praha
Group D: Fenerbahçe v Spartak Trnava, Anderlecht v Dinamo Zagreb
Group E: Vorskla v Sporting CP, QarabaÄŸ v Arsenal
Group F: Real Betis v Dudelange, Milan v Olympiacos
Group K: Astana v Rennes (16:50CET)

Late kick-offs (21:00CET)
Group G: Spartak Moskva v Villarreal, Rangers v Rapid Wien
Group H: Apollon v Marseille, Eintracht Frankfurt v Lazio
Group I: Malmö v Beşiktaş, Sarpsborg v Genk
Group J: Krasnodar v Sevilla, Standard Liège v Akhisar
Group K: Jablonec v Dynamo Kyiv
Group L: BATE v PAOK, Chelsea v Vidi

Matchday three: Thursday 25 October

Early kick-offs (18:55CET)
Group A: Zürich v Leverkusen, AEK Larnaca v Ludogorets
Group B: Salzburg v Rosenborg, Leipzig v Celtic
Group C: Zenit v Bordeaux, København v Slavia Praha
Group D: Anderlecht v Fenerbahçe, Spartak Trnava v Dinamo Zagreb
Group E: QarabaÄŸ v Vorskla, Sporting CP v Arsenal
Group F: Milan v Real Betis, Dudelange v Olympiacos

Late kick-offs (21:00CET)
Group G: Rangers v Spartak Moskva, Villarreal v Rapid Wien
Group H: Eintracht Frankfurt v Apollon, Marseille v Lazio
Group I: Sarpsborg v Malmö, Beşiktaş v Genk
Group J: Standard Liège v Krasnodar, Sevilla v Akhisar
Group K: Jablonec v Astana, Rennes v Dynamo Kyiv
Group L: Chelsea v BATE, PAOK v Vidi

Matchday four: Thursday 8 November

Early kick-offs (18:55CET unless stated)
Group D: Fenerbahçe v Anderlecht (16:50CET)
Group G
: Spartak Moskva v Rangers, Rapid Wien v Villarreal
Group H: Apollon v Eintracht Frankfurt, Lazio v Marseille
Group I: Malmö v Sarpsborg, Genk v Beşiktaş
Group J: Krasnodar v Standard Liège, Akhisar v Sevilla
Group K: Astana v Jablonec (16:50CET), Dynamo Kyiv v Rennes
Group L: BATE v Chelsea, Vidi v PAOK

Late kick-offs (21:00CET)
Group A: Leverkusen v Zürich, Ludogorets v AEK Larnaca
Group B: Rosenborg v Salzburg, Celtic v Leipzig
Group C: Bordeaux v Zenit, Slavia Praha v København
Group D: Dinamo Zagreb v Spartak Trnava
Group E: Vorskla v QarabaÄŸ, Arsenal v Sporting CP
Group F: Real Betis v Milan, Olympiacos v Dudelange

Matchday five: Thursday 29 November

Early kick-offs (18:55CET unless stated)
Group A: Zürich v AEK Larnaca, Leverkusen v Ludogorets
Group B: Salzburg v Leipzig, Rosenborg v Celtic
Group C: Zenit v København, Bordeaux v Slavia Praha
Group D: Anderlecht v Spartak Trnava, Fenerbahçe v Dinamo Zagreb
Group E: QarabaÄŸ v Sporting CP, Vorskla v Arsenal
Group F: Milan v Dudelange, Real Betis v Olympiacos
Group G: Spartak Moskva v Rapid Wien (16:50CET)
Group J: Krasnodar v Akhisar
Group K: Astana v Dynamo Kyiv (16:50CET)
Group L: BATE v Vidi

Late kick-offs (21:00CET)
Group G: Rangers v Villarreal
Group H: Eintracht Frankfurt v Marseille, Apollon v Lazio
Group I: Sarpsborg v Beşiktaş, Malmö v Genk
Group J: Standard Liège v Sevilla
Group K: Jablonec v Rennes
Group L: Chelsea v PAOK

Matchday six: Thursday 13 December

Early kick-offs (18:55CET)
Group G: Villarreal v Spartak Moskva, Rapid Wien v Rangers
Group H: Marseille v Apollon, Lazio v Eintracht Frankfurt
Group I: Beşiktaş v Malmö, Genk v Sarpsborg
Group J: Sevilla v Krasnodar, Akhisar v Standard Liège
Group K: Rennes v Astana, Dynamo Kyiv v Jablonec
Group L: PAOK v BATE, Vidi v Chelsea

Late kick-offs (21:00CET)
Group A: AEK Larnaca v Leverkusen, Ludogorets v Zürich
Group B: Leipzig v Rosenborg, Celtic v Salzburg
Group C: København v Bordeaux, Slavia Praha v Zenit
Group D: Spartak Trnava v Fenerbahçe, Dinamo Zagreb v Anderlecht
Group E: Sporting CP v Vorskla, Arsenal v QarabaÄŸ
Group F: Dudelange v Real Betis, Olympiacos v Milan

Road to Baku

20 September: Group stage, matchday one
4 October: Group stage, matchday two
25 October: Group stage, matchday three
8 November: Group stage, matchday four
29 November: Group stage, matchday five
13 December: Group stage, matchday six

17 December: Round of 32 draw
14 February: Round of 32 initial leg
21 February: Round of 32, second leg
22 February: Round of 16 draw
7 March: Round of 16, initial leg
14 March: Round of 16, second leg
15 March: Quarter-final semi-final draw
11 April: Quarter-finals, initial leg
18 April: Quarter-finals, second leg
2 May: Semi-finals, initial leg
9 May: Semi-finals, second leg

29 May: Final – Olympic Stadium, Baku

Article source: https://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/newsid=2568265.html?rss=2568265+All+the+Europa+League+group+stage+fixtures